Zabawa jest naturalną i bezinteresowną formą aktywności dziecka. Nauka poprzez zabawę nabiera szczególnego wymiaru w przypadku dzieci z wyzwaniami, niepełnosprawnością intelektualną i/lub ruchową. Jest ona bowiem zdeterminowana ograniczeniami ich rozwoju.

Jedną form terapii doskonale łączącą rehabilitację i zabawę jest dogoterapia. Jest to metoda wykorzystująca w terapii kontakt z psem. W czasie zajęć i zabaw spontaniczność i naturalna radość psa pozwala odczuć satysfakcję i sukces z wykonywanych przez dziecko zadań.

W każdy czwartek przedszkolaki odwiedza brązowy labrador Nestor. Ma pięć lat, niespożytą energię i chęć do zabawy. Razem ze swoim przewodnikiem Magdą starają się zawsze umilać czas dzieciakom. W czasie zajęć rozwijamy percepcję wzrokową i słuchową, rozwijamy motorykę małą i dużą, dla dzieci niemówiących wykorzystujemy komunikację alternatywną. Często pojawiają się również zabawy kształtujące orientację w schemacie swojego ciała i orientację przestrzenną. Kochamy swoją pracę :)